DOMMERLISTENE 2015
På grunn av mye påmelding, har vi vært nødt til å gjøre noen dommerendringer.
PM LØRDAG
PM LØRDAG
DOMMERENDRING LØRDAG 29/08
Gruppe 1
Australian Shepherd, Bouvier, Briard  flyttet til Anne Indergaard
Gruppe 5
Chow Chow, Eurasier Flyttes til Michael Leonard
American Akita, Keeshond, Kleinspitz, Mittelspitz, Pomeranian og Samojed Flyttes til Anne Indergaard.
DOMMERENDRING SØNDAG 30/08

GRUPPE 3: Staffordshire Bullterrier  flyttes til Lyudmila Tchistiakova

GRUPPE 9: Tibetansk Terrier flyttes til Rui Oliveira

DOMMERLISTE - LØRDAG 29. august


GRUPPE 1 (alle, unntatt Australske gjeterhunder, Border Collie, Shäferhund, Schapendoes)
Helge Werner Hagen, Norge: Bearded Collie, Belgiske Fårehunder, Collie, Shetland Sheepdog
Michael Leonard, Irland: Øvrige

GRUPPE 2 (alle, unntatt Boxer, Hovawart, Newfoundlandshund, Rottweiler)
Leif Ragnar Hjort, Norge: Dansk-Svensk Gårdshund, Dobermann
Rune Lysgaard, Norge: Grand Danois, Berner Sennenhund, St.Bernhardshund
Michael Leonard, Irland: Bullmastiff, Engelsk Mastiff, Engelsk Bulldog, Landseer, Leonberger, Pyreneerhund
Børge Espeland, Norge: Pinscher og Schnauzerhundrasene
Rui Oliveira, Portugal: Øvrige

GRUPPE 3: (alle)
Christophe Coppel, Frankrike: Cairn Terrier, Skotsk Terrier, Skye Terrier, West Highland White Terrier
Svein Helgesen, Norge: Øvrige

GRUPPE 5: (alle, unntatt Jag. Spisshunder, Finsk Spets, Norrbottenspäts, Västgötaspets)
Leif Ragnar Hjort, Norge: Islandsk Fårehund, Lapphundrasene, Norsk Buhund, Norsk Lundehund
Myrna Schiboleth, Israel: Alaskan Malamute, Canaanhund, Chow Chow, Eurasier, Etnahund, Faraohund, Grønlandshund, Podengo- og Podencorasene, Pomeranian, Samojedhund, Shiba, Siberian Husky
Michael Leonard, Irland: Japansk Spisshund
Lyudmila Tchistiakova, Russland: Øvrige

GRUPPE 6: (alle, unntatt Alpinsk Dachsbracke og rasene fra Norske Harehundklubbers forbund) Rui Oliveira, Portugal.

GRUPPE 7: Michael Leonard, Irland: Stabyhoun, rur

GRUPPE 8: (alle, unntatt Retrieverrasene)
Leif Ragnar Hjort, Norge: Spanielrasene,Portugisisk vannhund
Rui Oliveira, Portugal: Øvrige

GRUPPE 9: (alle)

Helge Werner Hagen, Norge: Løwchen
Michael Leonard, Irland: Lhasa Apso, Mops
Christophe Coppel, Frankrike: Puddelrasene
Lyudmila Tchistiakova, Russland: Cavalier King Charles Spaniel, Chinese Crested, Prazsky Krysarik, Svetnaya Bolanka, Russisk Toy
Rune Lysgaard, Norge: Papillon, Phalene, Shi Tzu, Tibetansk Spaniel, Tibetansk Terrier
Svein Helgesen, Norge: Fransk Bulldog
Rui Oliveira, Portugal: Øvrige

GRUPPE 10: (alle, unntatt Irsk Ulvehund) Myrna Schiboleth, Israel

DOMMERLISTE SØNDAG 30. august:

GRUPPE 1: (alle, unntatt Australske Gjeterhunder, Border Collie, Schäferhund)
Lyudmila Tchistiakova, Russland: Bouvierrasene
Myrna Schiboleth, Israel: Øvrige

GRUPPE 2: (alle, unntatt Boxer, Hovawart, Newfoundlandshund, Rottweiler)
Helge Werner Hagen, Norge: Dansk-Svensk Gårdshund, Grand Danois, Sennenhundrasene, Dobermann, St.Bernhardshund
Rune Lysgaard, Norge: Pyreneerhund, Bullmastiff
Lyudmila Tchistiakova, Russland:  Schnauzerhundrasene
Svein Helgesen, Norge: Øvrige

GRUPPE 3: (alle)
Rui Oliveira, Portugal: Staffordshire Bull Terrier
Michael Leonard, Irland: Øvrige

GRUPPE 5: (alle, unntall Jag. Spisshunder, Finsk Spets, Norrbottenspets, Västgötaspets)
Lyudmila Tchistiakova, Russland: Japansk Spisshund
Børge Espeland, Norge: Alaskan Malamute, Chow Chow, Grønlndshund, Islandsk Fårehund, Lapphundrasene, Norsk Buhund, Norsk Lundehund, Samojedhund, Siberian Husky, Pomeranian
Rui Oliveira, Portugal: Øvrige

GRUPPE 6: (alle, unntatt Alpinsk Dachsbracke og rasene fra Norske Harehundklubbers Forbund)
Helge Werner Hagen, Norge: Rhodesian Ridgeback
Leif Ragnar Hjort, Norge: Øvrige

GRUPPE 7: Lyudmila Tchistiakova, Russland: Stabyhoun, rur

GRUPPE 8: (alle, unntatt Retriever- og spanielrasene)
Helge Werner Hagen, Norge: Lagotto Romagnolo, Portugisisk Vannhund, Spansk Vannhund
Myrna Schiboleth, Israel: Øvrige

GRUPPE 9: (alle)
Svein Helgesen, Norge: Cavalier King Charles Spaniel
Rune Lysgaard, Norge: Fransk Bulldog, Mops, Puddelrasene
Helge Werner Hagen, Norge: Chinese Crested
Rui Oliveira, Portugal: Papillon, Phalene, Tibetansk Spaniel,
Tibetansk Terrier
Lyudmila Tchistiakova, Russland: Løwchen
Leif Ragnar Hjort, Norge: Øvrige

GRUPPE 10: (alle, unntatt Irsk Ulvehund) Christophe Coppel, Frankrike

Valper dømmes så langt som mulig av rasedommer. Påmelding elektronisk via «min side» på www.NKK.no eller
på mail: hundefestivalen@hotmail.com Innen 03.08 kr 350 ,- forlenget frist 10.08 kr 400,- Valper kr 220,- / forlenget frist 250,-.
Fra og med 3. hund med samme eier halv (gjelder ved påmelding innen 1. frist og ved samlet påmelding/betaling)
Ved betaling etter fristens utløp +50%
Konto nr 4202 40 20201 - Kontakt tlf Magnus Husby Mob 980 57 681

VELKOMMEN TIL EN TRIVELIG HUNDEHELG !